תפריט סגור

תחומי עיסוק

תמ"א 38

פינוי בינוי

נדל"ן ויזמות

עסקאות מכר

השקעות נדל"ן בחו"ל

   תאגידים

תמ"א 38

משרד עו"ד כספר רואימי בעל ניסיון עשיר בליווי דיירים ויזמים בעסקאות מכוח תמ"א 38, הן במסגרת חיזוק  המבנה הישן ותוספות בנייה והן במסלול של הריסה ובניה (תמ"א 38/2).

לצוות משרדנו ניסיון בליווי עשרות בניינים ברחבי הארץ שעברו תהליך שיפוץ / הריסה של הבניין במסגרת תמ"א 38, החל משלבי הקמת הפרויקט, יצירת נציגות דיירים, ניהול מכרז יזמים, ייעוץ לדיירים בבחירת יזם מתאים ובעל הסיווג הרלוונטי בהתאם לגודל ומורכבות הפרויקט, ניהול מו"מ ליצירת חוזה בין הדיירים ליזם, תוך הקפדה על שמירת זכויות הדיירים ויצירת מנגנוני הגנה כנגד כל הסיכונים בכל שלבי הפרויקט ועד לקבלת מפתח לדירה החדשה.

חשוב לציין, כי תהליך התכנון וביצוע הפרויקט מורכב ממספר שלבים וכל שלב חשוב כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר. בהקשר זה יודגש, כי רק עו"ד בעל ניסיון מוכח שהיה מעורב בכל שלבי הפרויקט מתחילתו ועד סופו יידע להתמודד במהירות ובזמן אמת עם כל מקרה הדורש מענה משפטי ומקצועי ואף מסחרי, מורכב ככל שיהיה.

מצדו השני של המתרס, למשרדנו ניסיון רב בייצוג וליווי יזמים וקבלנים בפרויקטים מסוג תמ"א 38 ויודע לנהל עבורם את כל ההליכים המקדמיים טרם כניסתם לפרויקט, לרבות, בדיקות נאותות של עסקאות, בדיקת משפטית בקשר עם היתכנות העסקאות, רכישות נכסים, בדיקת אפשרויות מימון מול בנקים וגופים פיננסים שמממנים פרויקטים וכן בשלב ביצוע הפרויקט, ניסוח הסכמי יועצים, הסכמי ניהול, הקמת חברות ושותפויות, התנהלות מול בנקים, חברות ביטוח והגופים הממשלתיים והעירוניים.

פינוי ובינוי

משרדנו הינו בעל התמחות ייחודית בליווי דיירים בפרויקטים מסוג פינוי בינוי. במסגרת זו למשרדנו הידע, הניסיון והמקצועיות ללוות את הדיירים בכל שלבי הפרויקט, החל משלב בחירת היזם באמצעות ניהול מכרז יזמים, ייעוץ לדיירים בבחירת יזם / קבלן מתאים, יצירת מעטפת מסמכים והסכמים להחתמת הדיירים וניהול מו"מ עם החברה היזמית ליצירת הסכם פינו בינוי מחייב בין הצדדים.

כחלק מהליווי המשפטי בשלבים המקדמיים לפרויקט, לצוות משרדינו היידע והכלים לבצע עבור הדיירים בדיקת היתכנות, ניתוח זכויות ומתן חוות דעת תוך פריסה והצגת האפשרויות העומדות לרשותם ומתן המלצות באשר לאפשרות הטובה ביותר טרם התקשרותם בחוזה מחייב עם יזם.

פעמים רבות דיירים לא מפרשים נכונה את הטרמינולוגיה המשפטית בנושא דבר שעלול לייצר בלבול בין תמ"א 38 (הריסה ובניה) לבין פינוי בינוי, על כן ישנה חשיבות ראשונה במעלה כי בטרם התקשרות הדיירים עם יזם בחוזה מחייב, הדיירים ימנו עו"ד שיבחן עבורם קונקרטית את כל האפשרויות נשוא המקרקעין ויציג לדיירים את המשמעויות וההשלכות של בחירתם בכל נתיב, הן בלוחות הזמנים ובהבדלי התמורות והן בהצגת היתרונות והחסרונות בכל סוג של פרויקט.  

לא למותר לציין את חשיבותו של ב"כ הדיירים בליווי הדיירים בסוג עסקאות אלו. על הדיירים להיות סמוכים ובטוחים כי עוה"ד המייצג אותם יכיר ויידע להתמודד עם כל התרחישים האפשריים העלולים לסכן את הדיירים לאורך חיי הפרויקט מתחילתו ועד סופו. יתר על כן, על עוה"ד המייצג את הדיירים להכיר את כל מנגנוני ההגנה הצריכים כדי לשמור על זכויות הדיירים ולהקפיד על כתיבתם וניסוחם בהסכם פינוי בינוי שייחתם בין הצדדים.

כמו כן, חשוב כי ב"כ הדיירים יכיר את ההליכים המתנהלים ברשויות המקומיות, בוועדות המחוזיות, הליכי התכנון והרישוי, החוקים, התקנות והפסיקות הרלוונטיות בקשר עם עסקאות אלו, לרבות בקשר עם ניהול ההליכים המשפטיים כנגד דיירים סרבנים וזאת כדי לשמור על ניהול שותף ורציף של הליכי אישור העסקה עד לקבלת היתר הבניה ותחילת הביצוע.

נדל"ן ויזמות

פעילות הנדל"ן והיזמות של משרדנו חוצה גבולות ומתרכזת בעיקר בפרויקטים מורכבים בארץ ובחו"ל. במסגרת זו משרדנו מייצג ומלווה רוכשי דירות בעסקאות מכר יד ראשונה ושנייה, יזמים וקבלנים בהקמת מבני מגורים, משרדים, בתי מלון, עסקאות קומבינציה וקבוצות רכישה.

הליווי אותו מעניק צוות משרדנו ללקוחותיו מתחיל בשלב בדיקת הנאותות של עסקאות, רכישת הזכויות בקרקע, קידום תכניות והוצאת היתרי בניה, עריכת חוזים ומסמכים משפטיים מול היועצים השונים וכן ליווי שותף תוך ביצוע הפרויקט וניהול משפטי מול גופים ורשויות המדינה להם חלק אינטגרלי בהקמת מיזמי נדל"ן בארץ.

כמו כן, משרדנו מעניק שירות משפטי לחברות המחזיקות בנכסים ומנהל עבורן את המעטפת המשפטית מול שוכרים והגופים העירוניים והממשלתיים הרלוונטיים הן בארץ והן בחו"ל.

עסקאות מכר

חדשות לבקרים אנו שומעים על תביעות שמוגשות כנגד עורכי דין בגין רשלנות מקצועית בקשר עם ייצוג בעסקאות של רכישה ומכירת נכסי נדל"ן ( דירות מגורים / בתים / דירה מקבלן / משרדים וכיוצ"ב ) לא בכדי ישנה חשיבות ראשונה במעלה לבחירת עורך הדין הבקי בתחום זה.

צוות משרד כספר רואימי בעל ניסיון עשיר בליווי עסקאות יד ראשונה / יד שנייה של נכסים פרטיים ומסחריים ומעניק שירות משפטי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר, תוך הכרה מלאה של היבטי הדין, החוק, הפסיקה והמיסוי החלים נשוא עסקאות המכר, ניהול משא ומתן בין הצדדים וניסוח חוזים משפטיים המבטאים את רצונות הצדדים והנושאים המסחריים כפי שסוכמו.

בנוסף לצוות משרדנו ניסיון בפרויקטי נדל"ן מורכבים, דבר המהווה יתרון משמעותי במקרים בהם הזכויות הנרכשות הינם חלק מפרויקטים אלו, כך למשל רכישת דירת יד שנייה בבניין בו מתבצעת עסקת תמ"א 38 או פינוי בינוי, לא אחת בזכות בדיקת נאותות קפדנית של העסקה הצדדית נמצא כי השפעתה על עסקה העיקרית מהווה סיכון של ממש ואיננה תואמת את ציפיות הקונה כפי שנכנס אליה.

השקעות נדל"ן בחו"ל

למשרדנו ניסיון עשיר בליווי חברות יזמיות, קבוצות / קרנות השקעה ומשקיעים פרטיים בעסקאות נדל"ן מורכבות בחו"ל, בעיקר במדינות ארה"ב ובאנגליה.

במסגרת זו משרדנו פועל להקמת חברות בארה"ב, מסוג LLC / LP / LLP ובשמן המלא Limited Liability Company, Limited Partnership, Limited Liability Partnership. חברות המשלבות יתרונות של חברה בע"מ לבין היתרונות המיסויים הנובעים משותפות / שותפות מוגבלת.

כמו כן, לצוות משרדנו ניסיון רב ביצירת מעטפת משפטית עבור עסקאות EQUITY (הון עצמי – אקווטי), עסקאות DEBT (חוב – דאבט) עסקאות FLIP (פליפ – רכישת נכס שיפוצו ומכירתו ברווח בזמן קצר) לצורכי רכישה ו/או החזקת נכסים מניבים, מסוגים שונים לדוגמא: MULTI FAMILY (מולטי פמילי), SINGLE FAMILY HOUSES (בתי סינגל פמילי), TOWN CENTERS (מרכזים מסחריים) בנייני משרדים Land Marks (בניינים לשימור) ועריכת הסכמים מסוג Operating Agreement, Limited Partnership Agreement.

בנוסף, משרדנו מעניק שירותי נאמנות שמטרתן הבטחת ביצוע עסקאות ושמירת זכויות המשקיעים בעסקאות נדל"ן בחו"ל. תפקידו של עו"ד נאמן בסוג עסקאות אלו, הינו לפקח על העברת כספי המשקיעים מהארץ למעבר לים ולשמור כי ישמשו לצרכי הפרויקט הרלוונטי בלבד ולא יועברו לידיים זרות.

כמו כן, משרדנו מעניק ייעוץ משפטי, עסקי ומסחרי, לרבות כתיבת חוות דעת ובדיקות נאותות (DUE DILIGENCE) עבור משקיעים המעוניינים לבחון סוגי השקעות נדל"ן מניב בחו"ל.

תאגידים

למשרדנו ניסיון רב בהקמת חברות, שותפויות, שותפויות מוגבלות ועמותות בישראל.

בנוסף למשרדנו ניסיון עשיר בהקמת חברות בארה"ב, מסוג LLC / LP / LLP ובשמן המלא Limited Liability Company, Limited Partnership, Limited Liability Partnership. חברות המשלבות יתרונות של חברה בע"מ לבין היתרונות המיסויים הנובעים משותפות / שותפות מוגבלת.

במסגרת זו משרדנו מעניק שירות ללקוחותיו בפתיחת חשבונות בנק, פתיחתEIN (Employer Identification Number) וכן שירותים משפטיים וחשבונאיים נלווים. וכן בעריכת הסכמים מסוג Operating Agreement, Limited Partnership Agreement.

הליווי אותו מעניק משרדנו ללקוחותיו מקיף ומתחיל החל משלב הייעוץ האסטרטגי בהקמת החברות / השותפויות והמבנה המשפטי הנכון עבורן ובהתאם לייעודן.

בהתאמה למשרדנו ניסיון בעריכת הסכמים משפטיים המסדירים את מערכות היחסים בין השותפים / בעלי המניות, ביצוע בדיקות נאותות, עריכת חוזי מכירה ורכישה של מניות, ניהול מו"מ, ייצוג החברות בניהול שותף מול גופים ורשויות המדינה, בניהם רשות התאגידים, רשויות המס, רשם החברות, רשם המשכונות וכיוצ"ב.

 

מגדל ב.ס.ר 4, רח' מצדה 7, בני ברק, קומה 40

© 2018 כל הזכויות שמורות לכספר רואימי 

עיצוב ובניה snivdesign

MAIL

עו"ד חן רואימי 

hen@casper-roimi.com

עו"ד רון כספר

ron@casper-roimi.com

שינוי גודל גופנים